Ókori Görög Olimpia, Ókori Olimpiák Oktatótabló - Iskolaellátó.Hu

724 óta a győztesek a szent olajfáról aranykéssel levágott olajágból font koszorút kaptak, életnagyságú szobrot készítettek róluk és teljes ellátásban részesültek városállamukban. Csak egyéni versenyszámokat tartottak, a csapatverseny ismeretlen volt számukra. Az utolsó feljegyzett ókori olimpia 261-ben volt, de még száz év múlva is tudunk versenyekről ezen a helyen. Ókori olimpia helyszíne

Ókori olimpiai öttusa - gaz.wiki

Ezt a fegyverszünetet Ekecheiria néven ismerték. [5] Tornatermi jelenet: gerelyt tartó sportoló; mellette gyékény, hogy megpuhítsa az ugrógödör talaját; ugrósúlyok és szivacstáska lóg a falon. Padlás vörös alakos csésze, c. Kr. 490 A távolugrás talán a legszokatlanabb a modern atlétikai változathoz képest. Egy távolugró kötőféknek nevezett súlyokat használt, hogy messzebbre lendítse magát az álló helyzetből, és ugrása valószínűleg öt különálló ugrásból állt, inkább a modern hármasugráshoz; különben az ismert ugrások távolsága (amelyek gyakran akár 50 láb is) lehetetlennek tűnnek. A gerelyt a diszkoszhoz hasonlóan hosszra dobták, de ezen kívül volt még egy második szakasza, ahol a pontosság miatt dobtak. A gerely a harci lándzsa könnyebb, hosszabb változata volt. Az "ekebolon" volt a távval megnyert esemény. A "stochastikon" a pontosságon alapuló esemény volt. [6] A gerelyhajításnál bőrszíjat, úgynevezett amentumot használtak, ahelyett, hogy a sportoló magát a gerely szárát markolta volna.

Olympia: Az Ókori Olimpia Helyszíne - 2022 | Történelem