Női Vizilabda Olimpia: Elkészült A Női Vízilabda Olimpiai Selejtező Programja

A Spanyolország elleni elődöntőre szétesett a magyar női vízilabdacsapat játéka az olimpián, s esélyünk sem volt még csak megszorítani sem a hispánokat, akik könnyedén győzték le Bíró Attila együttesét 8-6-ra. Így a női pólóválogatott sorozatban a negyedik olimpiáján bukta el az elődöntőt. Marad a szombati bronzmeccs az oroszok ellen, a döntőt az amerikai és a spanyol együttes vívja. Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXII nyári olimpiai játékokról, Tokióból. A magyar női vízilabda-válogatott az elmúlt három olimpián háromszor végzett a negyedik helyen. Azaz 2008-ban, 2012-ben és 2016-ban is bejutott az elődöntőbe, de aztán az utolsó két mérkőzést rendre elvesztette. Tokióban eljött a negyedik lehetőség és mindenki nagyon bízott abban, hogy ezúttal sikerül bejutni a fináléba. Oda, ahol a címvédő Egyesült Államok várta az ellenfelét. Az USA csapatát a csoportmeccsek során legyőzte a magyar együttes, most viszont nem az amerikaiak, hanem a spanyolok voltak az ellenfelek az elődöntőben.

Téli olimpia: ilyet sem láttunk még – videón az alattomos megoldás

női vizilabda olimpiai

Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

Tovább olvasom Montreál 75 éves bajnokait köszöntötte a bajnokok klubja Létrehozva: 2021. 10. 28 10:11 A Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja szervezésében, a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület támogatásával október 27-én a montreali olimpia két aranyérmesét, a gerelyhajító Németh Miklóst és a vízilabdázó dr. Sárosi Lászlót köszöntötték 75. születésnapjuk alkalmából. Tovább olvasom Bronztól az aranyig – 75 éves Sárosi László Létrehozva: 2021. 12 08:45 Három olimpián járt, mindháromról éremmel tért haza. Tagja volt a '70-es évek vízilabda-aranycsapatának, de mastersként is felállhatott a világbajnoki dobogó legfelső fokára. Hetvenöt éves lett dr. Sárosi László, őt köszöntjük. Tovább olvasom Hungarian Last Dance – mozivásznon, akik győzelemre születtek Létrehozva: 2021. 09. 24 13:39 Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy 329 meccsen 273 győzelmet, 16 döntetlent és csupán 40 vereséget szenvedő vízilabda csapat. Ők voltak a Kemény-legények. Kiknek nem minden napi szériájáról most filmkészül Zákonyi S. Tamás rendezésében.

Vízilabda: Olimpiai Játékok - női 2020 élőben - eredmények, meccsek - Livesport.com

4-8-as állásnál ért véget a harmadik negyed, azaz szinte reménytelen helyzetben voltunk. A negyedik negyed elején hiába hoztuk el a labdát, megint kimaradt a támadásunk. Aztán összekaptuk magunkat és két góllal zárkóztunk. Az ötödiket Keszthelyi Rita, míg a hatodikat Vályi Vanda lőtte be. Ezzel is csak 6-8 volt az állás, de legalább megint felcsillant a remény. De amíg rendre a kapufát találtuk el, addig mindez csalfa remény maradt. Bíró Attila időkérései sem segítettek Forrás: MTI/Illyés Tibor Az idő pedig vészesen fogyott. A spanyolok sem tündököltek ekkor, de két góllal vezettek. Mivel a magyarok összes támadása elhalt a kezeken, nem lehetett más a vége, csak vereség. A látottak alapján a spanyolok teljesen megérdemelten nyerték meg az elődöntőt. A mieinknek semmi esélyük nem volt a győzelemre. A végeredmény 8-6 a spanyolok javára. A szombati bronzmérkőzésen a magyar csapat az oroszokkal játszik. Ahhoz, hogy érmet nyerjen a csapat óriási változásra lenne szükség. De azt is írhatnám: még egyszer nem lehet ennyire rosszul játszani.

• Olimpiai Játékok - női 2020 eredmények, Vízilabda Világ - Eredmenyek
  • Női vizilabda olimpiadas
  • Női vizilabda olimpiada
  • Oscar 2018: Ezek az animációs filmek indulnak az aranyszoborért | Filmezzünk!
  • Téli olimpia: ilyet sem láttunk még – videón az alattomos megoldás
női vizilabda olimpia tv
Óriási felháborodást váltott ki a közösségi médiában az a videó, amelyen látszik, hogy a kínai Fan Ko-hszin szándékosan, a kanyarban található egyik bóját a kanadai Alyson Charles korcsolyája alá csúsztatva kiejtette riválisát a női rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyének negyeddöntőjében. Valószínűleg ezt Fan Ko-hszin sem így tervezte (Fotó: AFP) Ironikus, hogy nemcsak Alyson Charles, hanem a kínai váltóval aranyérmes Fan Ko-hszin is kicsúszott ugyanebben a kanyarban. Ezután mindketten felálltak, beértek a célba, és az eset megtekintése után a bírók továbbjuttatták a kanadait, aki a nyolcadik helyen zárt – épp a fantasztikusan teljesítő Jászapáti Petra mögött. Íme, a rendkívül sportszerűtlen jelenet közelről: És egy kicsit távolabbról – jól látható, Fan Ko-hszin a másik kanadai versenyző lábai elé nyúl, s lendületből, szándékosan csúsztatja meg a bóját: A közösségi médiában – különösen Twitteren – számos felhasználó foglalkozott az esettel, többségük mélységesen elítéli a kínai versenyző tettét.